Buty na obcasie dla dzieci - dlaczego nie powinniśmy ich kupować?

Dziewczynki chcą wyglądać jak mamusie.

Wiele małych dziewczynek bardzo wcześnie zauważa zjawisko, jakim właśnie jest moda. Jeszcze nie tak dawno dzieci nie widziały kto jest najsławniejszą modelką na świecie czy też gdzie odbywają się najsłynniejsze pokazy mody. Obecnie dziewczynki chcą się ubierać bardzo modnie, ładnie no i najlepiej wyglądać jak mamusia, ulubione medialne osoby czy też starsza siostra. Z czasem kupujemy naszej córeczce pierwsze zestaw kosmetyków (przeznaczonych dla dzieci, zabawkowy) czy też pierwsze kolczyki. A czy powinniśmy zakupić córce także pierwszą parę butów na obcasie? Póki dziecko nie jest dojrzałe nie powinno nosić butów na obcasie.

Medyczny punkt widzenia.

Dlaczego nie poleca się kupować dzieciom butów na obcasie? Chociażby z medycznego punktu widzenia. Właśnie perspektywa medyczna wpłynąć powinna znacząco na naszą decyzję. Ona mówi jasno i kategorycznie nie. Ciało naszego dziecka jest niestabilne oraz bardzo plastyczne. Maluszki są także na etapie rozwoju. Podczas rozwoju dziecka każdy błąd (nawet najmniejszy) wpłynąć może bardzo trwale na postawę jak i także formę części ciała naszego dziecka. Nawet buty na niewysokim obcasie na dziewczynce wymuszają pozycję nienaturalną i także sposób poruszania się. Przecież nawet wiele kobiet dorosłych ma problem z płynnych chodzeniem w butach na obcasie oraz także z utrzymaniem równowagi. Jeśli problemy ma dorosła osoba, to co dopiero dziecko. Ryzyko uszkodzenia bioder, krzywienie kolan, krzywienie stóp, przeciążenie przodostopia, ryzyko uszkodzenia kręgosłupa, deformacja podbicia czy też garbienie są to największe z zarzutów, które są stawiane obcasom dziecięcym. Bardzo trudno jest nam powiedzieć, na ile przełożenie to ma w razie ubrania jednorazowego butów na obcasie przez dzieci. Dużą rolę zapewne odgrywa także sama częstotliwość. Jeśli mamy w dalszym ciągu wątpliwości, to powinniśmy się skonsultować z dziecięcym ortopedą lub fizjoterapeutą Specjalista powinien być dla nas autorytetem.

Marketing robi swoje.

Najbardziej przerażające jest to, że na sklepowych półkach w obuwniczym możemy zaobserwować coraz to więcej modeli butów właśnie na obcasach. Wielu sławnych projektantów również projektuje niebezpieczne buty na obcasie. Największy błąd popełniają jednak rodzice, którzy pomimo świadomości o negatywnych skutkach noszenia butów na obcasie, kupuje je swoim małym księżniczkom. To dopiero jest nieodpowiedzialne zachowanie. Pamiętajmy - na noszenie butów na obcasie przyjdzie jeszcze czas. Jeszcze dziewczynki będą miały dosyć wysokich, niewygodnych oraz sztywnych butów.

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie butów dla dzieci
Ćwiczenia korekcyjne na wady stóp
Japonki dla dzieci - czy są zdrowe?
Buty na obcasie dla dzieci - dlaczego nie powinniśmy ich kupować?
Wady stóp - jak wybrać obuwie?
Czy należy dziecko prowadzić za rączki?
Jakie są przyczyny bólu łydek?
Gołębi chód u dziecka - objawy, przyczyny, zapobieganie
Buty dla dzieci na jesień
Buty za kostkę dla dzieci
Tanie buty dla dzieci - czy to naprawdę okazja?
O ile większe buty dla dziecka?
Baletki czy baleriny dla dziewczynki?
Koślawość kolan u dzieci - jakie buty?
Wkładki ortopedyczne dla dzieci - czy Twoje dziecko powinno je mieć?
Jak dbać o obuwie dziecięce?
5 porad, jak prawidłowo dobrać dziecku buty
Jak szybko rośnie dziecięca stopa?
Mała stópka, wielka odpowiedzialność, czyli jak dbać o stopy dziecka
Jakie powinny być buty dziecięce?
Czy kapcie z twardą podeszwą to dobry wybór?
Stopa końsko-szpotawa - przyczyny i leczenie
Jak szybko dziecko wyrasta z bucików?
Buty dla dzieci na lato - małe stopy, duże wymagania
Nauka chodzenia - to nie takie trudne!
Buty do szkoły – czym kierować się przy wyborze?
Zdrowa Stopa – co oznacza?
Jakie obuwie wybrać dla dziecka - wiązane czy na rzepy?
Buty dla dzieci z wysokim podbiciem
Kapcie do przedszkola
Jak nauczyć dziecko wiązać buty?
Pierwsze buty dla dziecka
Rozmiary butów dziecięcych
Płaskostopie u dzieci
Buty komunijne dla dziewczynki i chłopca