Kapcie do przedszkola

Każdy przedszkolak musi posiadać odpowiednie obuwie zmienne. Kapcie do przedszkola powinny być starannie dobrane pod stopę dziecka. Decydującym argumentem nie może być wyłącznie ich wygląd zewnętrzny, choć czym ładniejsze, tym dziecko chętniej je zakłada. Wielu rodziców posiada problem ze znalezieniem właściwych dla swojego dziecka kapci do przedszkola. Warto poznać wszystkie, czynniki, które muszą być spełnione, aby dziecko posiadało wygodne obuwie w przedszkolu, które jednocześnie nie przyczynia się do powstawania wad postawy. Poniżej przedstawione są kwestie podpowiadające jakie kapcie do przedszkola wybierać.

Kapcie do przedszkola - czym muszą się charakteryzować? 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na podeszwę kapcia. Eksperci, z uwagi na trwający rozwój stóp przedszkolaków, zalecają, aby podeszwa była elastyczna. Największą swobodę ruchów zapewniają kapcie, które zginają się na 2/3 długości kapcia. Dodatkowym atutem kapci do przedszkola jest antypoślizgowa podeszwa, która znacząco minimalizuje ryzyko upadków. 

Kapcie dla dzieci do przedszkola muszą być wykonane wyłącznie z przewiewnych materiałów, które mają za zadanie zapobiegać nadmiernemu poceniu się stopy. Doskonałym rozwiązaniem są kapcie, które posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a także oddychające spody. Jednocześnie należy pamiętać, że idealne kapcie do przedszkola muszą posiadać możliwość samodzielnego zakładania ich przez dziecko. Kapcie posiadające sznurowadła lub zapinki najlepiej sprawdzają się jako obuwie domowe. Do przedszkola najlepiej wybierać fasony, które posiadają rzepy albo są wciągane.

Polscy producenci obuwia dziecięcego, doskonale znają i przestrzegają powyższe aspekty. Szczególną uwagę należy zwrócić na marki tj.: Befado czy RenBut. Obie firmy zyskały uznanie wśród rodziców i fizjoterapeutów. Sposób konstrukcji  tych butów, ułatwia dopasowanie do anatomicznej budowy stóp najmłodszych. Obuwie tych marek króluje na nogach przedszkolaków. Szeroka gama wzorów i barw, pozwala na znalezienie obuwia, które przypadnie do gustu każdemu dziecku. Jednocześnie rodzice posiadają świadomość, że dziecko posiada jedne z najlepszych kapci dostępnych na rynku. 

Jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Kapcie do przedszkola nie mogą być zbyt duże w stosunku do stopy. Obuwie ze znacznym zapasem, negatywnie wpływa na naturalne procesy rozwoju nie tylko nóg, ale także kręgosłupa. Optymalna długość wkładki powinna być dłuższa od stopy dziecka od 6 do 10 mm. Wówczas dziecko odczuwa najlepszy komfort w trakcie aktywności fizycznych z rówieśnikami.
Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie butów dla dzieci
Półbuty chłopięce
Kalosze chłopięce – polecane modele
Dziecko chodzi na palcach
Jakie kapcie do żłobka?
Ćwiczenia korekcyjne na wady stóp
Japonki dla dzieci - czy są zdrowe?
Buty na obcasie dla dzieci - dlaczego nie powinniśmy ich kupować?
Wady stóp - jak wybrać obuwie?
Czy należy dziecko prowadzić za rączki?
Jakie są przyczyny bólu łydek?
Gołębi chód u dziecka - objawy, przyczyny, zapobieganie
Buty dla dzieci na jesień
Buty za kostkę dla dzieci
Tanie buty dla dzieci - czy to naprawdę okazja?
O ile większe buty dla dziecka?
Baletki czy baleriny dla dziewczynki?
Koślawość kolan u dzieci - jakie buty?
Wkładki ortopedyczne dla dzieci - czy Twoje dziecko powinno je mieć?
Jak dbać o obuwie dziecięce?
5 porad, jak prawidłowo dobrać dziecku buty
Jak szybko rośnie dziecięca stopa?
Mała stópka, wielka odpowiedzialność, czyli jak dbać o stopy dziecka
Jakie powinny być buty dziecięce?
Czy kapcie z twardą podeszwą to dobry wybór?
Stopa końsko-szpotawa - przyczyny i leczenie
Jak szybko dziecko wyrasta z bucików?
Buty dla dzieci na lato - małe stopy, duże wymagania
Nauka chodzenia - to nie takie trudne!
Buty do szkoły – czym kierować się przy wyborze?
Zdrowa Stopa – co oznacza?
Jakie obuwie wybrać dla dziecka - wiązane czy na rzepy?
Buty dla dzieci z wysokim podbiciem
Kapcie do przedszkola
Jak nauczyć dziecko wiązać buty?
Pierwsze buty dla dziecka
Rozmiary butów dziecięcych
Płaskostopie u dzieci
Buty komunijne dla dziewczynki i chłopca