Wkładki ortopedyczne płaskostopie poprzeczne

Płaskostopie poprzeczne u dzieci to schorzenie, które może pojawić się w każdym wieku. Nierzadko jest przyczyną uciążliwych dolegliwości. Wkładki na płaskostopie poprzeczne są skuteczną metodą, żeby zapobiegać tej wadzie postawy.

Płaskostopie poprzeczne wkładki

Płaskostopie u dzieci to problem często spotykany. Można je zaobserwować wtedy, gdy łuk poprzeczny stopy ulega spłaszczeniu, a punkt podparcia przeniesiony jest na drugą i trzecią głowę kości śródstopia. Początkowo płaskostopie u dzieci często przebiega bezobjawowo, ale z czasem może uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Jednym ze sposobów jego leczenia zalecanym przez lekarzy lub fizjoterapeutów są wkładki ortopedyczne.

Odpowiednio dobrane lub zaprojektowane wkładki na płaskostopie poprzeczne zmniejszają ból, odciążają stawy oraz dbają, aby dziecko prawidłowo ustawia stopę. W rezultacie wspomagają korygowanie wady. W przypadku dzieci, których stopy cały czas się rozwijają, możliwe jest stałe skorygowanie nieprawidłowości w budowie kości stóp. Wkładki ortopedyczne stabilizują i wymuszają prawidłowe ułożenie pięty. Specjalna konstrukcja gwarantuje prawidłowy rozkład nacisku w przedniej części stopy.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Wkładki ortopedyczne stosowane na płaskostopie poprzeczne wykonane są z wysokiej jakości materiału, który pozwala stopie oddychać. Jest to szczególnie ważne podczas letniego sezonu lub gdy stopy dziecka mają skłonności do potliwości. Wkładki z naszej kolekcji wyróżnia bardzo wysoka skuteczność terapeutyczna, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Powstały we współpracy ze środowiskiem lekarskim oraz są zgodne z najnowszymi tendencjami w medycynie i podologii.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne są łatwe w użytkowanie oraz charakteryzują się trwałością. Wyściółka jest przyjemna w dotyku, dbając o komfort podczas chodzenia. Doskonale sprawdzą się w przypadku większości rodzajów obuwia - na przykład trampek, kapci lub butów zimowych dziecięcych. Chociaż największe efekty mogą przynieść podczas użytkowania wraz z obuwiem profilaktyczno - ortopedycznym.
bool(true) bool(true) bool(true)