Wkładki ortopedyczne na płaskostopie

Każdy dobrze wie, jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywają zdrowe stopy. Zwłaszcza rodzice z uwagą przyglądają się małym stopom swoich dzieci, aby w razie potrzeby jak najwcześniej podjąć odpowiednie kroki - na przykład zakupić wkładki ortopedyczne na płaskostopie.

Wkładki ortopedyczne dla najmłodszych

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów wkładek ortopedycznych do butów, które mają za zadanie wspierać mięśnie oraz prawidłowe ułożenie stopy dziecka. Dbając o właściwe ustawienie całego ciała przyczyniają się do harmonijnego i zdrowego rozwoju dziecka. Zabezpieczając je również przed poważnymi skutkami wad w przyszłości - na przykład problemami bólowymi.

Jedną z najczęstszych wad stwierdzonych u małych dzieci jest płaskostopie. Wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne i podłużne są odpowiednio wyprofilowane, aby zapobiegać opadaniu sklepienia poprzecznego i podłużnego stopy. Dzięki zastosowaniu peloty korzystnie zmieniają rozkład nacisków na przedniej części stopy i jej zewnętrznej stronie. Pełnią również funkcję amortyzującą, redukując mikrowstrząsy powstające podczas biegania lub zabaw na twardej powierzchni.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci na płaskostopie 

Wkładki wykonane są z przyjemnego w dotyku materiału, który jest przyjazny skórze. Zapewniają użytkownikom komfort i nie powodują otarć, odparzeń ani alergii. Pozwalaj również stopie oddychać, co jest istotne podczas cieplejszych dni. Charakteryzują się wytrzymałością oraz łatwością użytkowania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wkładki ortopedyczne doskonale radzą sobie z korygowaniem wad oraz zabezpieczaniem stóp malucha przed dalszym wykrzywianiem. Najwyższa skuteczność terapeutyczna w połączeniu z wysoką jakością wkładek sprawia, że cieszą się dużym zaufaniem wśród rodziców oraz lekarzy.

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju małych stópek ważny jest nie tylko dobór odpowiednich wkładek, ale i właściwego obuwia. Chociaż wkładki mogą być stosowane z większością obuwia codziennego i sportowego, doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie butów profilaktyczno- korekcyjnych.

bool(true) bool(true) bool(true)